2014 RAMAZAN-I ŞERİF NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2014 Ramazanı şerif ayı hangi ayda başlıyor?2014 ramazan ayı .2014 Ramazan ne zaman başlıyacak?

2014 RAMAZAN-I ŞERİF AYI 28 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR.Haziranın 28 'i Ramazanı şerifin ilk günü ve orucunda ilk günüdür.Ancak Ramazan ayının ilk gecesi 27 HAZİRAN CUMA gecesi olup,ilk sahura da CUMA gecesi kalkılacak .Cuma gecesi Ramazan ayının ilk gecesi olması hasebiyle ilk TERAVİH NAMAZI 'da bu gece kılınacaktır.

11 Ayın sultanı olan Ramazanı şerif ayı rahmet,bereket ve mağfiret ayıdır.Bu ay içerisinde "bin aydan hayırlıdır" buyrulan KADİR GECESİ bulunmaktadır.Ramazanı şerif ayı Kur'an,Namaz ,Oruç ,zekat,sadak,zikir tevbe ve günahlardan arınma ayıdır.Bu Ayın her gecesi Kadir gecesi blinip her gün ve gecesinden istifade etmek lazımdır.

Zira Peygamber (s.a.v.)Efendimiz."Eğer Ümmetim bu ayda verilenleri bilselerdi senenin tamamının Ramazan olmasını iterlerdi" buyurmuşlardır.

Ramazân ayı geldi. Bu ayda Allah sizi kuşatıp rahmetini indirir, hatâları siler, bu ayda yapılan duâları kabul eder. Allâhü Teâlâ bu ayda sizin hayırda (birbirinize imrenip) yarışmanıza bakar ve sizinle meleklerine iftihar eder..." (Hadîs-i Şerîf, et-Tergîb )

Bu Ayın Rahmet,bereket ve mağfiretinin üzerimizde olması niyazıyla...Ramazanı Şerifiniz mübarek olsun..

Yorumlar (0)
Yorumlarınızı asagidan yazabilirsiniz. Yeni soru sormak icin ise buraya tikla

Sade kolay ve anlaşılır bir dil ile İslam Kültürüne dair herşey..